BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

CNC: senos atitarnavo, gimė naujos.

Taigi, praėjo nemažai laiko, staklės tikrai gerai dirbo, tačiau trūko našumo. Šiuo metu jau pilnu pajėgumu dirba naujosios staklės, trūksta tik įvairių smulkmenų joms. Ką darysiu su šitom, dar nežinau, tačiau svarstau parduoti, kai tik bus galutinai užbaigtos naujosios. :)

Daugiau čia įrašų nedarysiu ir nebepildysiu, veiksmas persikelia į kitą blog’ą.

Rodyk draugams

CNC: medžio gaminiai.

Toliau lenda nauji eksperimentiniai darbai, kurių pagrindinis tikslas išsiaiškinti, kokios galimybės ir kokių frezų reikia daugumai darbų, kokie optimaliausi pjovimo greičiai, tikslumas ir pan.

Eksperimentiniai gaminiai:

Galutiniai gaminiai:

Įrašas bus pildomas toliau, kai tik atsiras kas nors, ką būtų galima gražaus parodyti… :)

P.S. Bandom “gimdyti” naujas staklytes cncstakles.blogas.lt :)

Rodyk draugams

CNC: staklės surinktos.

Staklės galų gale pilnai surinktos, nors dar šį bei tą būtų galima nuveikti, pvz uždėti apsaugas nuo dulkių sraigtams ir kreipiančiosioms.

Taigi, kas buvo nuveikta? Iš fanieros išpjauti ruošinių laikikliai, keletas eksperimentinių raštų, paprasta panėlė stiprintuvui, mažiukas eksperimentinis suvenyras sau bei vienam žmogui raštai kelioms lovų detalėms (laukiu nesulaukiu galutinio rezultato).

Ruošinių laikikliai:

Tą progą - pirmoji lūžus freza (keli litai, nėr ko norėt)

Panėlė stiprintivui:

Eksperimentai:

Detalės lovoms:

Širdutė:

Rodyk draugams

CNC: tolimesni eksperimentai

Staklės praktiškai pilnai surinktos.  Padaryta dar keletas eksperimentinių darbelių. Pora, dėl tam tikrų klaidų, gavosi nevykę, kitas išėjo visai neblogas.

Pritvirtintas darbinis stalas:

Ir keletas bandymų:

Šito graviravimas buvo nutrauktas dėl klaidų

Šis darytas su V formos graveriu, deja per giliai graviruota.

Ir skaniausiai iškepęs blynas :) Naudotas V formos graveris.

Taip pat dar buvo išfrezuotas paprastas stačiakampis. Pagal brėžinius, jo matmenys turėjo būti 100×100 mm, deja, realus išėjo 100,4×99,9 mm. 0,1 paklaida dar manau ne tragedija, bet 0,4 teks mažinti.

Rodyk draugams

CNC: pirmas bandymas graviruoti.

Yes! Tai iš tikro veikia. Tai buvo pirmas bandymas išgraviruoti kažkokius objektus ant medžio bei tekstą ant dvisluoksnio plastiko.

Tekstas:

Piešinys ant medžio:

Kadangi truputi apipešiota buvo, teko padailint ranka:

Rodyk draugams

Staklės eina į pabaigą.

Ilgokai nieko nerašiau, bet tai nereiškia, kad apleista buvo viskas. Staklytės praktiškai užbaigtos, liko sumontuoti variklį Z ašiai bei uždėti darbinį stalą. Buvo išspręstos dvi problemos: variklių aušinimas ir Y rėmo vibracija. Pirmos problemos sprendimas paprastas: iš senų kompų išlupti ventiliatoriai.

Taipogi, pastaroje nuotraukoje matosi ir antros problemos sprendimas. Kai buvo vienas variklis viduryje, rėmas prie tam tikro greičio pradėdavo baisiai vibruoti (rezonuoti). Dabar, kai pajungti du varikliai lygiagrečiai, rėmas juda be jokių vibracijų. Kadangi antras variklis buvo paimtas nuo Z ašies, tai šiai teko užsakyti dar vieną komplektėlį.

Taip pat jau yra frezeris.

Komplekte pats frezeris, pora gražteliu, 1 V formos freza, žiedeliai, magnetinis žiedas, kurio paskirties nelabai žinau, bet kadangi centus kainavo, tai paėmiau, cangės bei nemokami saldainiai :P Tarp kitko, ta mėlyna širdutė buvo laaaabai skani.

Galų gale, teko jau ir pasibandyti, kaip frezuoja:

Rodyk draugams

CNC graviravimas.

Tai yra pirmasis bandymas “kažką” graviruoti. Pasibaigė žaidimai su tušinuku, prasidėjo žaidimai su graviravimu. Nėra dar galutinai viskas sureguliuota, o ir graviruot mėginta ne su tam skirtu įrankiu, dėl ko nebuvo didelių apsukų ir labiau “pešiojo”, nei kad graviravo, bet pirmi rezultatai, kaip bandomieji, visai neblogi išėjo.

Rodyk draugams

Paskutinė ašis beveik baigta.

Po ilgo laiko, galų gale beveik užbaigta paskutinioji Z ašis. Praktiškai visos trūkstamos dalys jau yra ir staklės bus pilnai surinktos. Deja gali būti, kad reikės šį tą perdaryti, nes yra šiokių tokių problemų su visu X rėmu. Visa laidų raizgalynė taip pat jau sutvarkyta ir uždėtas pamatinis stalas, ant kurio tvirtinsis darbinis stalas. Įdomumo dėlei išbandyti šiek tiek sudėtingesni piešinukai.

Stalas:

Laidai laideliai:

Z ašis:

Piešinukai pažaidimui:

Ir vienas klipukas:

Garsas primena odontologo kabinetą :|

Rodyk draugams

X ir Y ašys dirba. Pirmas brėžinukas.

Galų gale X ir Y ašys jau pilnai dirbančios. Teliko tik Z ašys. Tą progą pabraižytas primityvus brėžinukas pabandymui. Kadangi nelabai dar gerai “pažįstu” G-kodą, tai ir brėžinukas nėra stebuklingas, bet vistiek blynas “skaniai iškepė”. :)

Rodyk draugams

X ašis jau važinėja.

Išsprendus problemas su varikliu, pagaliau X ašis pajudinta kompiuterio pagalba. Toliau bus sumontuotas variklis Y ašiai ir bus galima pažiūrėti, ar labai didelis netikslumas gaunas judant X ir Y ašimis vienu metu.

Rodyk draugams