BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prasideda elektronika.

Pagaliau atkeliavo ilgai laukti varikliai ir kontroleriai. Iš kaimyno “konfiskuotas” nenaudojamas PC, nes maniškis kiek per naujas ir neturi LPT jungties. Taigi pirma teko pavargti, kol PC buvo paruoštas valdymui: atlikta optimizacija pasinaudojant mach3 svetainėj pateikta instrukcija, kad sėkmingai praeitų mach driver testą. Po to prasidėjo naujos problemos - varikliai.

Viskas buvo išmėginta praktiškai nuo A iki Z :D keisti ir greičiai, ir pagreičiai, siunčiamų impulsų dažniai ir t.t. Kas liečia programinę pusę ir pajungimą - esu įsitikinęs, kad nustatymai teisingi, tik reikėjo šiek tiek daugiau pasidomėti apie Low/High Active bei STEP ir DIR signalo ilgio nustatymus. Taipogi prie kontroleriu varikliai buvo pajungti visais įmanomais variantais lygiagrečiai. Įdomu tai, kad kai varikliai nesisuka ir “zvimbia”, tai jėgos turi kaip reikiant: reikia daug jėgos, kad prasukti ašį. Tik pradeda suktis - dviem pirstais sustabdyti įmanoma. Tolimesnis planas: padaryti žmonišką LPT išsišakojimo plokštę, kadangi dabartinė tokia….šiaip sau…padaryta ant greitųjų ir buvo skirta tik patikrinti, kaip Mach3 siunčia/priima signalus.

Varikliai su kontroleriais:

Rodyk draugams

Komentarai (33)

 1. Vytas:

  Pas mane kontroleriai MSD542, o varikliai 3Nm, tai kai sukasi su pirštais nesustabdysi. Pas tave pagal nuotrauką sprendžiant tai tokie pat ir varikliai ir kontroleriai.

 2. Whoopsas:

  Pataikei :) Kontroleriai MSD542 ir varikliai 3Nm

  Redagavo Whoopsas 2008-11-08 19:00

 3. Vytas:

  nu pas mane tai viskas veikia lyg ir. O kam tau ta LPT plokštė, pabandymui jungi tiesiai ir viskas, juk tuose draiveriuose yra optinis atskyrimas, taip kad rizikos sugadinti kompą juk nėra. jei labai reikia kokį papildomą prietaisą valdyti tai pasijungi rėlę per tranzistorių, o daugiau nieko ir nereikia pradžiai.

 4. Whoopsas:

  Na mano durna galva atrodo, kad problema yra "kontroleris-kompiuteris" dalyje. Ar negali būti taip, kad iš kompiuterio ateina pernelyg silpni signalai į kontrolerį, todėl jis ne visus juos "pagauna". MSD542 aprašyme išskaičiau, kad logical signal current yra 7-10-16 mA (atitinkamai čia min, typical ir max).

 5. Vytas:

  Nemanau kad signalai per silpni, bet jei nori gali pabandyti kitą kompą. Dar pabandyk kokią kitą programą, gal net iš DOS veikiančią. O gal tas Mach ne su visais Windowsais gerai veikia?

 6. Whoopsas:

  Manau kompas geras. Gražiai praėjo driver test'ą. Buvo pajungtas kitoks varikliukas, šiek tiek silpnesnis ir 6 laidų. Tai jo veikimas visai kitoks buvo. Nezvinbe visai, turejo jėgos ir kai sukėsi, ir kai nesisukė. Ir tų "grybavimų" į vieną ir į kitą pusę žymiai mažiau buvo, gal koks vienas kitas tik. Tiesa mačiau Jūsų kurtą konkursą blog'e. Sudomino tokia LPT išsišakojimo plokštė.

 7. Vytas:

  Konkursą tai ne aš organizavau, aš jame tik šiek tiek sudalyvavau :) Konkursą skelbė kitas Vytas

 8. Whoopsas:

  Aišku. Kažkaip galvojau, kad čia vienas ir tas pats. :)

 9. Vytas:

  Dar toks kvailas klausimas - o pas tave maitinimas normalus? Koki maitinblokį naudoji?

 10. Whoopsas:

  Maitblokis CCCP laiku darytas :D. Šiaip ar taip problema rasta, viskas eina be problemu ir darbai juda į priekį. :)

  Redagavo Whoopsas 2008-11-16 14:55

 11. Gintas:

  motioncontrolproducts.co.uk tinklapyje kainos su pvm, ar dar reikia pripliusuoti. Ir kaip šie draiveriai su motorais, ar verti, ir kur problema buvo?

 12. Bijau ir pameluoti, bet berods reikia pridėti dar, prieš tai pasiskaičiavus visą suma, įskaitant atsiuntimą. O šiaip šitas komplektas tai kolkas gerai. Kiek buvo daryta visokių bandymų, tai priekaištų neturiu.

 13. Gintas:

  dėkoju už atsakymą,gal žinot, kas Lietuvoje tokius ar panašius mtorus su draiveriais parduoda?

 14. Būčiau žinojęs, manau tuomet nebūčiau daręs užsakymo iš motioncontrolproducts. :)

 15. Rolanas:

  Laba diena,

  Kaip patyrusio specialisto noriu paklausti kur Lietuvoje galima įsigyti įvairių komponentų panašioms mechaninėms sistemoms, būtent trapeciniaų sraigtų (pavarų), slydimo guolių ir t.t.

  Iš anksto dėkoju

  Rolanas
  rolanas@projektas.lt

 16. nerijus:

  Sveiki, norejau paklausti ar galetumete padeti su elektronika,
  mechanika as susirinkciau bet elektronikoj nebumbum. Kiek man tai kainuotu?

 17. renatas:

  sveiki pas mane visas komplekciukas is anglijos parejo MSD542,zingsniai variklai ir du maitinimo blokai PS705 bei plokste i LPT, visa pajungiau bet ne velnio niekas nesisuka.
  variklius pajungaiu pagal SERIES( CONECTION 2.1a peak,2A peak )bet nezinau kaip reikia nustatyti MSD542 draiveri 1,2,3,4,5,6,7,8 katruos OF-isjungti o katruos ijungti ON.

  kai gavau draiverius jie jau buvo nustatyti nuo 1-iki-6 buvo isjungti OF ,o 7-8 ijungti
  pagal SIERIES varikliu pajungiam ka pasiulitumet kaip sureguliuti draiverius.????

 18. Viskas paprasta. Ant kontrolerio yra lentelė, kur aprašytos visos galimos jungiklių kombinacijos ir kokią srovę išduoda, koks žingsnio dalinimas nustatomas. Pirmais trim (SW1, SW2 ir SW3) parenkama srovė varikliams, o SW5, SW6, SW7 ir SW8 - žingsnio dalinimas (kas SW4 ir primiršau, pdf’e kažkodėl tokio nematau :) turetų būt ant kontrolerio pažymėta irgi). Na, ten lentelėje viskas aiškiau parodyta, negu čia mano prirašyta :) Šiuo atveju, jeigu reikia 2A, tai pagal pdf’ą turėtų būti on/off/on (atitinkamai SW1/SW2/SW3) ir tokia kombinacija išduotų 1,91A peak, arba off/off/on (tie patys) - 2,37A.

  Žingsnio dalinimas, tai čia jau pagal tai, kaip nustatyta programoj. Jeigu programoj tarkim nustatyta, kad vienam apsisukimui nori duoti 800 impulsų, tai pagal lentelę turėtų būti on/off/on/on (SW5/SW6/SW7/SW8).

 19. renatas:

  dekui uz atcakima :D

  bet dar vienas klausimas perskaiciau foruma visa ir uzkliuvo akis del variklio pajungimo prie draiverio kad viso to komplekto pajungimo shema yra klaidinga kuria parsisiunciau( sumaisiti laidai ) taip paliginau su paties variklio atskira isvedziojimo shema.
  tai kaip supratau to komplekto surinkimo shema klaidinga delto man niekas ir nepajudejo o zingsninio varikliu isvedziojimo shema taisiklinga.
  tik baiminuosi ar nesugadinau (neiskepiau) paciu varikliu pajunges viska nors svilesio ir dumelio ne zenklo, nes gan nemazai jie buvo ikaite kol aiskinaus kame problemos pacioi programoi ???

 20. Na lyg ir neturėtų ten prikepti kas nors. Jeigu varikliai tokių pat parametrų kaip maniškiai, tai čia 2A srovė jiem nuoseklaus jungimo atveju pats tas, o lygiagretaus jungimo atveju netgi per maža (2x mažesnė). Ten kur paveikslėlis forume, tai ten jau konkrečiai nurodyta, kokios spalvos laidai kur jungiasi į kontrolerį pagal nuoseklų jungimą, o paskutinėje žinutėje pirmam puslapyje nurodydas lygiagretus jungimas į kontrolerį.

 21. renatas:

  sveikas turiu didziule beda gal patartum vienas is mano maitinimo bloku sugedo PS407 o kitas veikia. kiekvinas iskiria po 42v. internete ieskojau kuom juos pakeist bet vargei ka radau. koki tu naudoji dc maitinima gal patartum kuom juos pakeist.?

 22. PS407 tai čia Siemens maitinimo šaltinis? Pas mane savadarbis: suvyniotas trafas. Šiaip kitam šito blogo puslapyje, mano minėtame http://www.slidesandballscrews.com yra maitinimo šaltinių 48V, bet kaži, ar nebus didoka kaina, nors nesidomėjęs apie kainas, galiu ir sumeluoti, ar ~50 svarų yra daug ar ne. Matyt nelabai, nes lietuviškuose puslapiuose matau, kad šmėžuoja ir už keturženkles kainas mandrių maitblokių. :D O vieno (kito veikiančio) nepakanka jau?

 23. renatas:

  sveiki
  padekit nesiseka paleisti variklio
  esu pajunges X-asi ir jisai nesisuka o tik zvimbia ar taip turetu zvimbti?

 24. renatas:

  radau problema :D lpt laidas neveikia ir neperduoda signala tai tiesiogiai prie jungties prisijungiau veikai puikiai bet uzimas vistiek liko kai nustoja suktis ar taip ir turi buti gal delto kad nesuderinau inpusu kieki ir zingsnius bei srove.?

 25. Taip, kai stovi, jie šiek tiek zvimbia.

 26. Gytis:

  Sveikas. Naudojai NEMA 23 ar NEMA 34 serijos variklius?

 27. Labas, naudojau NEMA 23 variklius.

 28. Sveiki ponas Ignai. Neradau Jūsų emailo. Norečiau privačiai aptarti ši bei ta (del CNC stakliu). Parasykit man assa1@mail.ru
  Lauksiu. Ačiu.

 29. st:

  Sveikas Whoopsai :) kaip tu stakliu projektai juda? tyluma paskutiniu metu kazkaip tai :)))))

 30. Sveikas, su šitom kaip ir viskas baigta. :) O naujos tai taip, juda lėtai, mat, dirbantis esu, tai laiko labai mažai. Bet reiks papildyti keliom naujienom, nes Z ašis naujų staklių praktiškai surinkta jau. :)

 31. Eduardas:

  Sveiki, norejau pasidomėti kokio maksimalaus dydzio objekta gali frezuoti.

 32. Labas, didžiausias išeina ~900×900 mm.

Rašyti komentarą