BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paskutinė ašis beveik baigta.

Po ilgo laiko, galų gale beveik užbaigta paskutinioji Z ašis. Praktiškai visos trūkstamos dalys jau yra ir staklės bus pilnai surinktos. Deja gali būti, kad reikės šį tą perdaryti, nes yra šiokių tokių problemų su visu X rėmu. Visa laidų raizgalynė taip pat jau sutvarkyta ir uždėtas pamatinis stalas, ant kurio tvirtinsis darbinis stalas. Įdomumo dėlei išbandyti šiek tiek sudėtingesni piešinukai.

Stalas:

Laidai laideliai:

Z ašis:

Piešinukai pažaidimui:

Ir vienas klipukas:

Garsas primena odontologo kabinetą :|

Rodyk draugams

Komentarai (6)

 1. Labai Įkvepiantis darbas. laukiu nesulaukiu kada bus pilnai biagtas darbas ir bus koks X Y Z gaminys. Tikiuosi ir man pavyks užsikrėsti tokia pačia liga.
  Sėkmės

 2. Whoopsas:

  Nedaug ir beliko. Trūksta tik tvirtinimo frezai, kurio laukiu, kol padarys, ir bus visos dalys jau vietoj. :) Tuomet reiks ieškotis programų.

  Redagavo Whoopsas 2009-03-23 11:22

 3. Allwe:

  Sveiki, iš kur gaut mechanika padoresne, bent jau kreipiančiąsias su slydimo guoliais, kaina ir kokybe? kokio diametro naudoji kreipiančiąsias? aliuminio nebandei frezuoti?

 4. Labas, aliuminį teko pabandyt, bet tik pora mm. Su tokios konstrukcijos staklėm neverta prasidėt, nes nėra tvirtumo, bet prie mažų pastumų ima. Dėl kreipiančiųjų, tai jei reikia kokybės, tai manau, kad tikrai imti TIK bėgelius su karietėlėm ant guolių. Lietuvoj kur tokius parduoda nesidomėjau, kaži ar išvis yra, bet stambiam cnc mėgėjų forume ne vienoj temoj mačiau linksniuojant http://www.slidesandballscrews.com, tai manau galbūt verta užmesti akį ten (iš ten aš pirkau variklius su kontroleriais). Keletą pavyko iškaulyti iš universiteto, mat jie nelabai kur panaudos, tai padovanojo…mažytės, tik apie 150mm darbinės eigos, bet pasaka…jokio liufto, slysta kaip per sviestą…Z ašiai bus pats tas. :) Dabar tikrai jeigu kitas daryti, tai tik ant tokių bėgelių bei X ir Y ašiai sraigtas irgi su šratais.

 5. Rokas:

  kiek voltu varikliuklai? visi trys vienodi ar vis kitai asiai vis kitas, pagal galinguma?

 6. Varikliai priklausomai nuo pajungimo būdo iki 6V beveik. Gal labiau stovė aktuali: 4,3 A. Kad labai nesukti galvos, visi imti vienodi: derinta prie X ašies, nes ji sunkiausia.

Rašyti komentarą