BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mechanika eina į pabaigą

Šiendien jau stovi pilnai surinktos X ir Y ašys, pradėta rinkti Z ašis bei jau atkeliauja varikliai. Per savaitgalį beveik užbaigtas visas brėžinys, teliko nubraižyti tvirtinimą frezai. Taip pat, tarkim, “teoriškai”, jau buvo išmėginta programa Mach3. Prijungta plokštė su keliom šviesdėžėm bei jungikliais, kad pamatyti, ar siunčia kokius signalus programa, bei ar reaguoja į ateinančius signalus. Kelių dienų bėgyje jau turėtų atkeliauti užsakyti varikliai su kontroleriais ir prasidės pats įdomumas: staklių valdymas iš kompiuterio, ko labiausiai ir laukiu. :)

Nėra ką įdomaus parodyti, nebent būsimos Z ašies brėžinį:

Kaip ir minėjau, jame tik trūksta frezos tvirtinimo. Jau iš brėžinio žinomas visas darbinis plotas: 900×900x160 mm (atitinkamai X, Y ir Z ašies). Dabar jau pats metas studijuoti kiekvieną Mach3 programos nustatymą bei susipažinti su G-kodu, kuriuo “bendrauja” pati programa. Greit bus galima dėti tašką mechanikai. :)

Rodyk draugams

Komentarai (13)

 1. Vytas:

  Jei ne paslaptis, kur pirkai variklius ir ju kontrolerius?

 2. Vytas:

  Ir dar idomu, kur tokiu sraigtu galima nusipirkti?

 3. Whoopsas:

  Parašyk į e-mail'ą oxydui [at] gmail [dot] com

 4. Vytas:

  Kažko nesimato atnaujinimų. Ar užstrigo reikalai?

 5. Whoopsas:

  Taip truputi sustojo reikalai. Šiokie tokie keblumai su variklių valdymu. Pagrinde trūksta tik tvirtinimo frezai ir viską bus galima jau užbaigti. Jei ne problemos su varikliais, tai X ir Y ašys jau važinėtų.

 6. Vytas:

  Kas per problemos įdomu, gal pagelbėti galiu? Varikliai sustoja prie didesnio greičio, ar kas?

 7. Whoopsas:

  Varikliai tai sukasi padrikai, tai trukčioja pirmyn ir atgal vienoj vietoj. Duodi komaną suktis į vieną pusę - sukasi, sustabdai, duoti vėl į ta pačią, tai jis sukasi į kitą. Greičiausia problema bus per silpni signalai, ateinantys į kontrolerį, todėl teks daryti žmonišką plokštę, nes dabar ten tokia "nei 5, nei 9" padaryta kad tik pažiūrėti ant greitųjų.. Mat užsakytas buvo ne visas komplektas, o tik varikliai ir kontroleriai po 3 vnt, tai visą kitą reikia pasidaryti.

 8. Vytas:

  Gal kažką ne taip sujungei? Kontrolerio mikro jungiklius nustatyk taip, kad nebūtų didelio žingsnių dalinimo. Gali būti, kad naudoji per didelį dalinimą. Kai bandai variklius tai pirma nebandyk jų varyti maksimaliu greičiu, išbandyk lėtai, jei viskas gerai, tai bandyk greitį didinti. dar pažiūrėk kaip nustatytas programoje variklių startavimo pagreitis.

 9. Marius:

  Kokius kreipianciuju strypus tu naudojai, tisliau kokio jie tipo, ar tai poliruoti ar chromuoti, o gal dar kitokie?

 10. Whoopsas:

  Strypai chromuoti.

 11. Marius:

  Tai cia tokie strypai kurie hidro technikoje naudojami ar as klystu? Butu idomu suzinoti kokios ju orientacines kainos, nes tiekejai ju savo kataloguose nesbelbia.

 12. Whoopsas:

  Taip tai yra hidraulinis strypas 20MnV6. 28mm diametro 1 metras man kainavo 50lt.

 13. Marius:

  Dekui uz informatyvu paaiskinima :D

Rašyti komentarą