BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

X ašis jau važinėja.

Išsprendus problemas su varikliu, pagaliau X ašis pajudinta kompiuterio pagalba. Toliau bus sumontuotas variklis Y ašiai ir bus galima pažiūrėti, ar labai didelis netikslumas gaunas judant X ir Y ašimis vienu metu.

Rodyk draugams

Prasideda elektronika.

Pagaliau atkeliavo ilgai laukti varikliai ir kontroleriai. Iš kaimyno “konfiskuotas” nenaudojamas PC, nes maniškis kiek per naujas ir neturi LPT jungties. Taigi pirma teko pavargti, kol PC buvo paruoštas valdymui: atlikta optimizacija pasinaudojant mach3 svetainėj pateikta instrukcija, kad sėkmingai praeitų mach driver testą. Po to prasidėjo naujos problemos - varikliai.

Viskas buvo išmėginta praktiškai nuo A iki Z :D keisti ir greičiai, ir pagreičiai, siunčiamų impulsų dažniai ir t.t. Kas liečia programinę pusę ir pajungimą - esu įsitikinęs, kad nustatymai teisingi, tik reikėjo šiek tiek daugiau pasidomėti apie Low/High Active bei STEP ir DIR signalo ilgio nustatymus. Taipogi prie kontroleriu varikliai buvo pajungti visais įmanomais variantais lygiagrečiai. Įdomu tai, kad kai varikliai nesisuka ir “zvimbia”, tai jėgos turi kaip reikiant: reikia daug jėgos, kad prasukti ašį. Tik pradeda suktis - dviem pirstais sustabdyti įmanoma. Tolimesnis planas: padaryti žmonišką LPT išsišakojimo plokštę, kadangi dabartinė tokia….šiaip sau…padaryta ant greitųjų ir buvo skirta tik patikrinti, kaip Mach3 siunčia/priima signalus.

Varikliai su kontroleriais:

Rodyk draugams