BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mechanika eina į pabaigą

Šiendien jau stovi pilnai surinktos X ir Y ašys, pradėta rinkti Z ašis bei jau atkeliauja varikliai. Per savaitgalį beveik užbaigtas visas brėžinys, teliko nubraižyti tvirtinimą frezai. Taip pat, tarkim, “teoriškai”, jau buvo išmėginta programa Mach3. Prijungta plokštė su keliom šviesdėžėm bei jungikliais, kad pamatyti, ar siunčia kokius signalus programa, bei ar reaguoja į ateinančius signalus. Kelių dienų bėgyje jau turėtų atkeliauti užsakyti varikliai su kontroleriais ir prasidės pats įdomumas: staklių valdymas iš kompiuterio, ko labiausiai ir laukiu. :)

Nėra ką įdomaus parodyti, nebent būsimos Z ašies brėžinį:

Kaip ir minėjau, jame tik trūksta frezos tvirtinimo. Jau iš brėžinio žinomas visas darbinis plotas: 900×900x160 mm (atitinkamai X, Y ir Z ašies). Dabar jau pats metas studijuoti kiekvieną Mach3 programos nustatymą bei susipažinti su G-kodu, kuriuo “bendrauja” pati programa. Greit bus galima dėti tašką mechanikai. :)

Rodyk draugams

X ir Y ašys užbaigtos.

Teko šiek tiek pataisyti X ašies guoliavietes. Dėl išlindusių varžto galvučių rėmas negalėjo pilnai prisistumti iki galo, dėl ko buvo beveik 2 cm mažesnis darbinis plotas. Taip pat pilnai surinkta Y ašies sraigto konstrukcija, bei pradėta rinkti Z ašis. Toliau artimiausiu metu bus paruošti Z ašies brėžiniai detaliu gamybai ir bus užsakyti varikliai, kontroleriai ir jau stakles bus stumdomos iš kompiuterio. Jei bus viskas taip, kaip planuojama, mechaninė dalis turėtų būti baigta.

X ašis:

Y ašis:

Nepilna Z ašis:

Bendras vaizdas:

Rodyk draugams

X sraigtas jau vietoj.

Per savaitgalį pagaliau pilnai surinkta X ašies sraigto konstrukcija.

Guoliavietės:

Prailginimai sraigtams:

Vieta guoliavietei:

Pilna konstrukcija:

Bendras vaizdas:

Taigi surinkus viską, labai knietėjo išmėginti, todėl ant greičio padaryta kreiva šleiva rankenėlė sukti, kad pažiūrėti, kaip stumdo rėmą. Deja rankom sukant nepavyko pasiekti to greičio, kuriuo judės rėmas laisva eiga. Variklių dar nėra, bet labai norėjosi kažkaip pasukti greičiau. Taigi, greitis pasiektas su paprasta drėle. Padarytas prailginimas vienam gale (irgi kreivas šleivas) ir išmėginta. Rėmas juda gražiai ir lengvai. Kaip ir laikas jau užsakinėti variklius. :)

Rodyk draugams