BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

CNC staklės

Internete klaidžiodamas atsitiktinai atradau namų sąlygomis padarytas CNC stakles. Tiek prisižiūrėjau visko, ką galima su jom padaryti, kad užsinorėjau irgi tokių. Taigi geras pusmetis sugaištas vient tik informacijai rinkti, gilintis ir domėtis.

Staklės bus  skirtos pagrinde medžiui graviruoti, na ir gal minkštam metalui.

Štai keletas pavyzdžių bei staklių 3D modelis, tiesa ne mano, tiesiog radau gražų modelį:

  


 Staklių 3D modelis

Rodyk draugams

Komentarai (30)

 1. g67xoy0 :):

  Isskyrus remus nieko daugiau nepastebejau, ar cia toks tavo tikslas ir buvo. Pastebejau cnc kontroleriu pasirinkai kazkoki niekam tikusi cad smad;) patarciau mastercam mill.

 2. Whoopsas:

  Aš juk negaliu sudėti visko, ką su jom galima padaryti. Be to visi valdikliai ir kita mane dabar mažiausiai domina, nors dėkui už pasiūlymą, pasidomėsiu kas per programa. ;)

  Redagavo Whoopsas 2008-09-23 10:38

 3. sveikas Whoopsai. kur radai keripianciasias nusipirkt ir trapecinius sraigtus su slydimo guoliais ?

 4. Tad:

  Kaip suprantu tavo sukurtos cnc turi tris pilnai veikencias asis? Padarytas darbas tikrai ispudingas. Butu idomu pamatyti daugiau cnc video darbu. Galiu pasakyti kad atsirastu zmoniu kurie pirktu tavo megejiskas stakles, bet aisku tik reiktu varikliu ir spindelio galingesnio kad ir kokio paprasto metabo. Cia tik mano samprotavimai, sekmes!

 5. Whoopsas:

  Taip pilnai veikiančios 3 ašys. Manau, kad galingumo pakaks ir minkštam metalui apdirbti, tačiau aišku, ne prie tokių greičių, kokių dirba pramoninės staklės. Kas dėl špindelio, tai tiesa pasakius jo dar nėra, ten buvo tik drėlė, kaip ir minėjau paskutiniam įraše - nelabai tam skirtas įrankis, bet prie mažo greičio pabandymui pasitarnavo puikiai. :)

  Redagavo Whoopsas 2009-05-23 11:31

 6. gudre:

  Labas Whoopsai. Laabai grazu :-) O kur pirkai kreipianciasias ir trapecinius sraigtus su slydimo guoliais ?

 7. Whoopsas:

  Dėl dalių parašyk oxydui[at]gmail[dot]com

 8. pliushkis:

  sveikas Whoopsai, uzhsimaniau projektuoti cnc stakles, esu naujokas, todel jei galima uzhduosiu viena kita kvaila klausyma;] ar darei kokius nors skaiciavimus, pagal apdirbama medziaga (pvz: medi, plastika, aliumini)? matai nlb isivaizduoju kokio galingumo varikliuku kokiom medziagom reiktu, kur rinkaisi detales?

 9. Na skaiciavimų, susijusių su apdirbamom medžiagom kaip ir nebuvo. Svarbiausias skaičiavimas buvo vienas: kad staklėse tilptų kokios spintelių durelės arba pačios lauko durys. :) Dauguma dalių užsakytos Lietuvos ribose, išskyrus varikliai ir kontroleriai. O varikliai irgi gan grubiai parinkti: daugmaž sumestas visas Y rėmo svoris, kurį X varikliui reiktų pastumt, dar primesta šiek tiek dėl atsargos ir paimti varikliai..jau Y ir Z tikrai pastums, nes daug mažesnė masė jiems tenka. O dėl medžiagų, tai čia jau matai, kuo galingesni varikliai, tuo greičiau galima apdirbti medžiagą, aišku jei pati freza ir visas rėmas atlaiko tokias apkrovas. Silpnais varikliais irgi galima, tik kad jau ta pastūma bus maža labai ir ilgai bus ruošinys apdirbamas.

 10. pliushkis:

  a tik tiek.na pas tave tj kaip matau labai tvirta konstrukcija, neturetu remas vargti dirbant.kzkur cia iskaiciau kad primontuota drele nera gerai, o tai ka naudosi?

 11. Tik taip atrodo, nėr ta konstrukcija jau tokia super tvirta, bet kolkas pakanka. Dabar jau stovi ten frezeris KRESS firmos, o anksčiau pora bandymų buvo su drėle.

 12. pliushkis:

  aisq. gal gali pasakyti savo varikliuku duomenis?

 13. zappautomation.com pažiūrėk, ten rasi visą dokumentaciją pdf formate. Mano variklių modelis SY60STH86-3008.

 14. Susidomėjusi:

  Būtų įdomu sužinoti staklių kaina.
  P.s. Ar būtų įmanoma prie šių staklių primontuoti ketvirtąją ašį?

 15. Kainos tiksliai neskaičiavau, bet su visom “chaltūrom” ir perdarymais apie kokius 2-3 tūkst. lt turėtų gautis. 4 ašį galima primontuoti, mat stalas gan nesunkiai nusiima ir viduryje būtų galima ją prikabinti, bet kažin ar verta daugiau čia į jas investuoti, jei daryti, tai daryti naujas ir geresnes. :)

 16. Pirmaklasis:

  Ignai, o tos naujos kuo butu geresnes?

 17. Praktiškai viskuo :D Aišku, šitas irgi tarnauja gan neblogai kolkas, bet su jom tikslių detalių nepadarysi jau. O naujos būtų iš kitokių, geresnių dalių: kreipiančiosios ant bėgelių su karietėlėm, sraigtai su šratais, servo varikliai, rėmas pvz iš aliuminio profilių. Konstrukcija tvirtesnė, žymiai didesnis tikslumas, paprastesnis aptarnavimas būtų ir galimybė metalą frezuoti atsirastų ir t.t. :)

 18. Pirmaklasis:

  Ignai, o kaip atrodo kreipianciosios ant begeliu su karietelem? o servo varikli pagal ka renkiesi? kas tavo manymu yra svarbu renkantis servo varikli?

 19. Čia nuotrauka tų bėgelių su karietėlėm http://www.designworldonline.com/uploads/ImageGallery/tpa-linear.jpg . Yra įvairių variantų: platesnės, siauresnės. Būna, kad kelis tokius bėgelius galima sudurti ir taip ilgį padidinti. Dabar viskas ant tokių sėdi, nes kolkas geresnio nieko neatrado. Na dar yra linijiniai varikliai, kažkas panašaus į kreipiančiąsias ir variklius viename: grubiai tariant - tai statorius “ištiestas” ir fsio. Dėl variklio, tai kolkas dar nesidairau į servo variklius. Pirmiausia reiktų susirinkti tas kreipiančiąsias, sraigtus ir dalis rėmui. Bet šiaip reiks žiūrėti, kad pajėgtų stumdyti rėmą. Nors kai ant tokių bėgelių stovės, tai turėtų laaaabai lengvai judėti ir nereiks galingų variklių. Tokiu būdų dabartinėm parinkau žingsninius variklius: apie sraigtą apvyniojau virvutę ir su dinamometru traukiau už virvutės, kol sraigtas pasisuko ir pastūmė rėmą, tada dar šiek tiek primečiau atsargai ir taip išėjo, kad pilnai pakako 3Nm variklių. Varikliai tiesiogiai prikabinti prie sraigtų, tai jeigu būtų per reduktorius, būtų pakakę ir silpnesnių. Čia toks primityvus “buitinis” matavimas, bet suveikė gerai. :)

 20. Pirmaklasis:

  apie begelius maciau dar cia: http://www.mage.lt/lt/pramonei-gamybai/linijine-technika gal ir pats busi mates, internetas juk tas pats :) O norint maksimalei greit isfrezuot koki nors daigta, nuo ko priklauso? Turiu omenyje jei pridet galingumo kur nors, kad rezultatas butu greiciau pasiektas ir tuo paciu pasiekt, kad elektros kastai butu mazesni rezultatui pasiekti. Kaip manai, kokiu techniniu savybiu reikia medziui, kokiu metalui, kokiu akmeniui? Turiu omenyje vienas stakles viskam… :)

 21. Na čia man dar ir pačiam reikia žinių šitoj srity, nes tik pati pradžia kolkas :) Bet manau, kad jeigu reikia staklių viskam, tai reiktų taikyti į tą, kas sunkiausiai apdirbama. Pvz jeigu metalą staklės pajėgios apdirbti, tai medį irgi bus galima apdirbti. Reik ir tikslumo didelio ir kad staklės būtų masyvios. Medį pjaunant ten gal ir nieko jei truputi vibracijų yra ir viena kita milimetro dalis į šoną, kaži ar labai matysis. Metalui jau reikia vengt tiek vibracijų, tiek to nukrypimo. Įrankiai vėl: metalui vieni, medžiui kiti, akmeniui turbūt irgi su metalui skirtais neapdirbsi. Vat šiandien nulaužiau metalui skirtą frezą, kuria pjoviau fanierą :\ Po to dar aušinimas: medžiui gal ir nebūtinas, metalui jau reikia. Greitį irgi reik rinkt tokį, kad atlaikytų špindelis, staklės ir pjovimo įrankis. Per didelis greitis arba per mažos apsukos, freza gali lūžti, per mažas greitis arba per didelės apsukos, freza gali deginti (čia apie medį, mat metalo ir akmens neapdirbu, tai nežinau, kaip su jais).

  Trumpai tariant, pirmiausia tvirtos, tikslios staklės su masyviu pagrindu, o toliau jau priklausomai nuo to, ką reikia apdirbti. :)

  P.S. Ačiū už nuorodą, kažkaip nepastebėjau šitos. :)

 22. Pirmaklasis:

  o rema konstruojant is aliuminio profiliu tvirtumo uztektu? ar geriau rinktis pliena? O vibracijas kas sukelia? o del ko nukrypimas atsiranda? o kai frezuoji parenki skirtingus greicius pagal medi? pvz.: fanera, azuolas, pusis… o metala frezuojant ausinimas vandeniu, ar yra ir kitu nesudetingu budu?

  P.S. Zadejo zmogus uznest medziagos: video, bei stakliu techniniai manual’ai.. kuriuose yra konstrukcijos, kaip jos dirba ir t.t. Jei bus kas naudingo parasysiu.

 23. Rėmui turėtų pakakt, esu matęs, kad naujos pardavimui staklės tiesiog kabo ant tokių dviejų profilių ir viskas. Pagrindo gal reiktų kokio ir masyvesnio, vibracijas padeda užmušti. Vibracijas, bent jau pas mane, sukelia netolygus rėmo judejimas X ašimi. Kadangi didelis plotis, tai rėmas, dėl laisvumo veržlėse nejuda tolygiai, o taip…..taip maždaug lyg su slidėm bandytum eiti: pirma vienas šonas pajuda, tada kitas. Tikėjaus, kad du varikliai kiekvienam šonui išspręs problemą, bet vistiek prie mažų greičių tas jaučiasi, turbūt nuo variklių žingsniavio ir veržlių laisvumo. Kita priežastis: netvirtas rėmas. Jeigu dideliu greičiu ką nors graviruoju ir tam darbui dažnai keičiasi ašių judėjimo kryptys, tai atsiranda irgi toks rėmo “tampymasis” nuo inercijos. Dabar nukrypimai tai vėl: pirma dėl netvirto rėmo. Pas mane negerai, kad kreipiančiosios atlieka ir atramos funkciją, nes ant jų remiasi važinėjantis rėmas, dėl to viduryje jos šiek tiek išlinksta ( paklaida Z ašiai). Y ašis taip pat kabo, todėl dar prisideda prie Z paklaidos. Toliau yra liufas veržlėse. Dėl to, pakeitus judėjimo kryptį, rėmas kažkokią mm dalį nejuda, nors sraigtas sukasi. Šitas duoda paklaidas X ir Y ašiai. Galėčiau suveržti jas, bet tuomet didėja rizika, kad praleis žingsnius. Dar gali būti, kad yra laisvumas movose, kurios jungia variklius ir sraigtus, bet ten pakankamai gerai suveržta.

  Frezuodamas medį, greitį keičiu priklausomai nuo to, kokią frezą naudoju ir kaip giliai pjaunu, apsukas laikau pastovias. Greitis svyruoja 500-600 mm/min. Fanerai duodu apie 540 mm/min, bet irgi čia priklauso nuo to, po kiek pjauna per vieną praėjimą. Šiaip dažniausiai imu apie 2,5-3mm per praėjimą, nes daugiau prie tokio greičio nebelaiko frezos..iš senukų pirktos už pora litų, nėr ko norėt, bet tarnauja. :)

  Metalą frezuojant manau reiktų minimum aušinimo oro. Vanduo geriau, bet turbūt geriausia būtų koks nors specialus aušinimo skystis. Medžiaga tokia domina visada. :)

 24. Pirmaklasis:

  Sveikas Ignai, nauju stakliu dar nepradejai konstruot? :)

 25. Labas, dar ne, renku info, mat yra tokių specifinių klausimų, kuriuos reikia išspręsti. :) Bet jau kreipiančiosios guli saugiai suvyniotos. :)

 26. Pirmaklasis:

  As taip pat tuo uzsiimu.. :) Nesinori daug islest litu, tai reikia paieskot, ka ir is kur pirkt :) Kiek kainavo kreipianciosios? Gal turi nuotrauka? Kas per klausimai? Pazystamas atlieka servisa pramoninems staklems galeciau paklaust, gal kuo padet galetu… :)

 27. Kreipiančiosios nekainavo nieko, tiesiog likimas bent kartą nusišypsojo man, kad pavyko nulupti. :) Bet jų kainos solidžios, nes ten jau tie bėgeliai su karietėlėm. Nuotraukų nėra, bet galiu kokiu email’u atsiųsti padaręs. :) Klausimai būtų tokie: suvirinus rėmą, ar jis toliau kraiposi, jei taip, tai kiek? Tai domina, nes noriu ant to rėmo sukti du vamzdžius, juos nulyginti ir ant jų tvirtinti kreipiančiąsias, jeigu rėmas labai kraipysis, nėra tolko lyginti ir sukti bėgelių, nes jie po susikraipymo vėl nebebus lygiagretūs ir lygūs, ar geriau sukti varžtais ir, jei reikia, tik vietom susegioti suvirinimu. Kitas klausimas: kaip su X ašies sraigtais, ar dėti po vieną prie kreipiančiųjų, ar vieną viduryje, kai atstumas tarp kreipiančiųjų apie 1m. Mat kai bus apkrovos kraštuose, kad nepradėtų mėtytis rėmas, nes ant šitų staklių, kai buvo viduryje sraigtas, rėmas “žingsniavo”, o nejudėjo tolygiai. Taip pat domina klausimas, ar yra koks nors praktiškas “matavimas”, kokiu atstumu dėti karietas viena nuo kitos ant kreipiančiosios. Galbūt pvz koks nors santykis yra, kaip “kuo aukštesnis Y rėmas, tuo toliau viena nuo kitos karietos ant X ašies kreipiančiųjų, kad didesnė atrama būtų Y rėmui. :) Ir dar keletas, nelabai čia patogu juos vardinti. ;)

 28. Pirmaklasis:

  Ignai, koks tavo email? Parasysiu tiesiai :)

 29. Gali rašyti į oxydui ėta gmail dot com :)

 30. Edgaras:

  ar dar kas nors yra sioje temoje ? :) ar jau mirus ? :))

Rašyti komentarą